Po naszymu
2017-06-23

Ślązaczka Roku 2016 uhonorowana tytułem Diany 2017

Po raz kolejny Czelodka wnosi swój wkład w przestrzeń publiczną

Teresa Szymońska - Ślązaczka Roku 2016 uhonorowana tytułem Diany 2017 w 12. edycji plebiscytu "Nowin Gliwickich" i Stowarzyszenia Forum Kobiet Ziemi Gliwickiej.

Jak mówią organizatorzy „Diana” to kobieta aktywna, lubiąca wyzwania, odważna, kreatywna, i zaangażowana, a sam plebiscyt ma na celu pokazać, że kobiety to wyraziste uczestniczki życia publicznego.

W ciągu dwunastu lat do plebiscytu, zgłoszonych zostało blisko 700 kandydatur wspaniałych kobiet – prawdziwych pereł Ziemi Gliwickiej. W tegorocznej finałowej dziesiątce plebiscytu znalazły się kolejne ciekawe osobowości - kobiety wielu zawodów, pasji, zainteresowań, ale to właśnie Teresa Szymońska zdobyła nagrodę główną za: niestrudzoną pasję w kultywowaniu śląskiej tradycji i gwary, jako ważnych elementów tożsamości lokalnej, za stworzenie i prowadzenie unikatowej w skali regionu sośnicowickiej Naszej Izby Tradycji oraz za aktywne promowanie ziemi gliwickiej.

Laureatce - serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.