Po naszymu
2017-07-28

Czelodka z Dyplomem

Absolwentki silesiologii

W dzisiejszym wydaniu Dziennika Zachodniego siostry: Renia Waliczek i Józefa Waliczek opowiadają o tym jak bardzo przywiązane są do śląskiej tradycji i jak można przemycić śląskie tradycje we współczesnym świecie.

"Jeśli Katowice, to najpierw Nikiszowiec. Jak ciasto, to tylko domowej roboty. Jak godka, to ino po naszymu. Jak mała czarna, to niech ma haftowane piękne chusty zamiast rękawów. Bo zamiłowanie do pewnych wartości wynosi się z rodzinnego ogniska. Są jak fundamenty, na których buduje się dom."

Zamiłowanie do Śląska było też powodem podjęcia przez obydwie panie studiów śląskich - silesiologii lub inaczej zwanych silesianistyka. Siostry, zdradziły w wywiadzie, właśnie obroniły dyplom tego elitarneg kierunku studiów śląskich.

Serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu!!!

 

Dostęp do pełenej treści artykułu na: http://plus.dziennikzachodni.pl/magazyn/a/godka-czepce-nikiszowic-i-studia-slaskie,12310383

 

 

 

 


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.